FLASHMOB 29.02 izgāšanās

Sāksim ar to, ka esmu sadomājis sakarā ar šo Flash Mobu sagādāt pārsteigumu vienam civlēkam, kurš kādus pāris mēnešus atpakaļ, ieraugot YouTube video ar sastingšanas flashmob iekš kaut kādas tur jusiešu delzceļstacijas, teica: “Kā es arī gribētu tādā nokļūt”.

Nav brīnums, kad sadzirdot par Latvijas flashmobu 29.02, mana pirmā doma bija aizvest šo cilvēku uz turieni un pārsteigt.

Manā iztēlē tam bija jānotiek tā. Es šo cilvēku, viņam neko nezinot aizvedu uz dzelsceļstaciju tā lai mēs tur nonākam kādu minūti pirms 19:00 un tad kad pienāk īstais laiks es un vēl daži simti citu cilvēku pēkšņi sastingst. Pārsteiguma moments, šoks, neizpratne – FLASHMOBS.

Bet realitātē, tuvojoties stacijas zālei,palika skaidrs, ka pārsteigums ir izgāzies, izgāzies arī pasākums. Piedrūzmēta telpa, rinda ar skatītājiem, fotogrāfiem un video operātoriem. Kaut ko stulbu bļaujošie tīņi un visapkārtējais bara instinkta haoss.. Cilvēki ir atnākuši neviss uz flash mob, bet gan, lai viņus primitīvi parāda pa TV… Pēc idejas visiem bija jāssastingst 19:00, bet rsealitātē, visi jau bija sastinguši pusstundu iepriekš, jo piedrūzmēts bija tā, ka nevar pakustēties.

Tagad tiem, kas domā, ka pasākums ir izdevies. FlashMob galvenā fiška ir pārsteigt, radīt neizpratni, atraisīt citus cilvēkus no realitātes. Tas nozīmē – nevienam neko nesakot, nevienam neko nenojaušot, plkst. 18:59 ienākt zālē tā it kā nekas nenotiek un 19:00 sastingt uz piecām minūtēm. Kurš no šiem vārdiem likās nesaprotams tiem bara instinkta vadītiem tīņiem, kas pusstundu iepriekš jau ieņēma vietu zāles centrā?

Tagad par iemesliem. FlashMob pēc būtības ir konsperatīvs pasākums. Tā dalībnieki apzinās, ka būtisks ir pārsteiguma moments, un zin noteikumus. Tā dalībnieki ir šaurs un reģistrēts cilvēku loks, kas nestāsta citiem par to, ka notiks tāds un tāds pasākums. Lai piedalītos flashmobā, dalībniekam ir speciāli jāreģistrējas mobīlo telefonu datubāzē un vēlāk tieši viņam tiek izsūtīts SMS ar uzdevumu. Reģistrējoties viņs zin un apzinās flashmoba noteikumus, uzdevumu un missiju. FlashMobam ir jābūt kontrolētam pasākumam.

8 Responses to “FLASHMOB 29.02 izgāšanās”

 1. Piekriitu par kontroli, jo izskataas pilniigi garaam ,labi ka bija citu plaanu vakaram. ;)

 2. njā… labi par to ir uzrakstīts laacz blogā
  http://laacz.lv/2008/02/28/improv-everywhere/

 3. Nu fāāk!
  Tiešām.. ”Tas nozīmē – nevienam neko nesakot, nevienam neko nenojaušot, plkst. 18:59 ienākt zālē tā it kā nekas nenotiek un 19:00 sastingt uz piecām minūtēm..Kurš no šiem vārdiem likās nesaprotams tiem bara instinkta vadītiem tīņiem, kas pusstundu iepriekš jau ieņēma vietu zāles centrā?”
  PILNĪGI PIEKRĪTU!

 4. Bērnudārzs.

 5. iistenibaa flashmobs izdevaas uz uraa. tas pirmaam kaartaam lieliski notika mazajaa zalee, bet lielajaa paarveertaas par shovu un piesaistiija neredzeetu mediju uzmaniibu. divi zaki ar vienu shaavienu pie tam vienaa un tajaa pashaa flashmobaa. protams tie kas tupeeja starp 700 cilveekiem lielajaa zaale uzskatiis ka flashmbs nav izdeviem, bet mazajaa zaalee tas noriteeja loti labi.

 6. [...] raksti: foto un video.) Par to atsauksmes lielākoties ir negatīvas, piemēram, raksts “FLASHMOB 29.02 izgāšanās” vai LNT ziņas: Kas noticis Rīgas Centrālajā stacijā? Flashmoberiem kā sociālai kustībai ir [...]

 7. Tiešām pilnīgs sviests, nesalīdzināsi ar NY falshmobu. Un lai kāds nemēģina iestāstīt, ka tā jau ir NY un tur ir lielāki apmēri. Mūsu pāķiskā domāšana vienkārši ir pie vainas. Mēs mierīgi varētu uzorganizēt tikpat labu un labāku pasākumu

 8. runājot par flashmob- iesaku apskatīties mājaslapu- http://www.danchooteek.wordpress.com

  šo svētdien 19:00 kaut kur Rīgas centrā sapulcēsies visi dejot gribētāji ( deju soļi viegli un tos var iemācīties par brīvu) , lai vienotos kopīgā dejā … sanāk, nodejo, izklīst…

  Location is to be announced on 22nd Aug 19:00
  http://www.danchooteek.wordpress.com learn from video and come to dance or go to go to class and learn:
  `Tropic Fitness` Ieriķu 3 /Domina Shopping/, 8. & 15. aug 20:00
  `A Step`, Lācplēša 60, 14. & 21. aug 19:00
  `Veselības fabrika`, Brīvības 214M, 12. &19. aug 19:30
  ‘Atletika – Centrs’ K.Barona 41/43 16.aug 19:00; 21.aug 20:00

Leave a Reply