Referendums 2008

Citēju diena.lv: Saeima 5.jūnijā noraidīja vēlētāju rosināto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Atbilstoši likumam par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu Satversmes grozījumu projekts ir nododams tautas nobalsošanai. Centrālā vēlēšanu komisija izsludinājusi tautas nobalsošanu 2.augustā, un no šodienas līdz referendumam atlicis mēnesis.

Satversmes grozījumu pieņemšanai nepieciešams 750 000 balsu.

Vot tā! Vienas dienas laikā jāsavāc 750 000 balsu! Ņemot vērā latviju tautas kūtrumu un to, ka šim referendumam nebūs partiju priekšvēlēšanu reklāmas kampaņu budžeta, tad prognozes par labvēlīgu iznākumu ir diezgan pessimistiskas.

Līdz ar to aicinu un aicināšu sevi un visus visus saņemties un uzstādīt šajā dienā kā augstāko prioritāti – aiziet un nobalsot! Bez atrunām!

papildināts:

Šeit varat lasīt mana drauga pārdomas par referendumu: http://andrissoroka.blogspot.com/2008/07/kpc-jiet-uz-referendumu.html skaļi un patiesi.

Un tagad pāris manas atbildes tiem, kas ir PRET

1. arguments: Referendums neko nedos, tā ir lieka naudas izniekošana. Pat ja grozījumus pieņems un beigās atlaidīs Saeimu, tāpat jaunajā valdībā būs tie paši zagļi.

atbilde: Jā tā būs! Pirmajā reizē, kad atlaidīs Saeimu uz kopējā eiforijas viļņa ievēlēs “varoņus”, kurus viltīgi būs iebīdījuši tie paši vecie šķēlkājainie un šleserposmainie. Vēlāk nāks apskaidrība, ka esam atkal piedirsti – būs kārtējā vilšanās, kārtējais pagrimums un apātija. Tad atkal sakrāsies un atkal nometīs valdību un atkal šie kukaiņi un rāpuļi iešļuks Saeimas krēslos zem jauniem nosaukumiem. Un atkal vilšanās un naids. Un atkal atlaidīs Saeimu un tad… un tad pamazām atbirs sūdabrāļi. Jo nauda beigsies un vispār neizdevīgs naudas ieguldījums. Tērē un tērē priekšvēļēšanu kampaņās, bet kā nav miera, tā nav. Būs haoss! Skaidrs, ka būs. Bet lielākais haoss būs tieši atēdušos cūkmaņu rindās. Par mierīgu šiem dzīve pašlaik un tāpēc jābalso PAR. Jābalso PAR un jāpaciešas, jāidzīvo attīrošais haoss, lai pēc tam mums būtu normālas vecumdienas un mūsu bērniem saulaina bērnība.

2. arguments: Pie varas nāks KRIEVI!

atbilde: Nenāks!

3. arguments: Tas grauj sistēmu. Tas rada nestabilitāti. 16% vēlētāju varēs atlaist Saeimu. Viss būs slikti. Tas nav racionāli. Tas ir… aaa… panika!!!

atbilde: JĀ. Tas graus šo sistēmu! TIEŠI TAS ARĪ IR MĒRĶIS!!! Un saeimai (3. vai 4. pēc atlaišanas) būs KONKRĒTI jāpacenšas, lai nav vairāk par 16% valsts iedzīvotāju, kas ir neapmierināti ar pastāvošo kārtību. Un tad, kad tas tiks panākts, tad valdība kalpos tautai nevis otrādi!

4. arguments: Aizver žaunas!

atbilde: :)

- – - – - – - – - – -
pieraksties uz emuars.lv ziņām uz RSS vai E-pastu

8 Responses to “Referendums 2008”

 1. Buus ok,… cik es zinu visi kas man apkart ies balsot kam 18 gadi. gan rados gan darbaa.. visi, masveidaa.. iesim ! un tur domaju buus labs rekords un nekada pesimisma.
  zinu ka nav ko likt to loliku vietaa, bet, vismaz paradit ka mums ir speejas .. tautai, kopigi ko panaakt, tad deelj taa vien jaiet un jaabalso.

  a kaa buus taalaak, redzesim ;) buus labak.

 2. Lūdzu pievērsiet uzmanību skaitļiem, kas ir iekļauti Satversmes grozījumu tekstā.
  Iepriekšējās vēlēšanās piedalījās 60% (aptuveni) balstiesīgo. Ja pieņems šos grozījumus, saeimu varēs atlaist tad, ja uz referendumu aizies puse no tiem, kas piedalījušies iepriekšējās vēlēšanās, tātad tikai 30% balstiesīgo. Pie tam tie, kas būs aizgājuši sadalīsies tajos, kas PAR un tajos, kas PRET. Beigās sanāk, ka pietiks ar 16% no visiem balstiesīgajiem, lai atlaistu saeimu. Un ja vēlēšanās būs piedalījušies vēl mazāk balstiesīgo?
  Šos satversmes grozījumus atbalsta SC un PCTVL, kas viltīgi saka, ka šie ir demokrātiski tautas vairākuma gribas izpausmes instrumenti.
  Citas partijas atbalsta ideju, bet nevar piekrist šiem skaitļiem. Grozījumu teksts ir iesniegts viltīgs brāķis. Saeima to vevar vienkārši izlabot. Arī labojumu gadījumā jārīko referendums.

 3. atlaidīs vienu reizi, atlaidīs otru reizi, atlaidīs trešo reizi un tad jau krēslos apsēdīsies tādi, kas vairāk padomās par iespējamām sekām, pirms kāst naudiņu no tautas.

 4. [...] Pēdējie komentāri eliks par Referendums 2008 [...]

 5. 5. arguments.
  Tauta ir pelnijusi tādu saeimu kādu pati ievēlēja. punkts.

  Taga lai četrus gadus cieš. Tad atkal ievēlēs ko pelnijusi, atkal cietīs. Un tā mūžīgi. Āmen.

  Nah naudu velti ta tērēt?

 6. elik! ..un tad jau visa naudiņa arī būs cauri – pa 2 miljoni vien, pa divi vien (tik maksā 1 referendums)

 7. da jūs varat balsot kaut vai 10 reizes gadā, tā pat tas neko nemainīs. tie cilvēki, kas sēž tur, tie arī sēdēs. jābalso vienu reizi ar galvu, nevis 10 reizes na haļavu un reklāmas iespaidā.

  bet man patīk haoss, kad ir aktivitāte un rosība. un tāpēc es esmu par…;]

 8. Kad ir haoss, tad aktivitāte un rosība ir tikai ap krēsliem un varu, bet darbs un valsts vadīšana tiek apturēta un iesaldēta.

Leave a Reply