Pensiju referendums

Es pārdomāju un nobalsoju PAR

Un atkal referendums! Šoreiz par Pensiju likuma grozījumiem. Un atkal manas pārdomas.

Es balsošu PRET, jo pa lielam šo referendumu uzskatu par atsevišķu personu reklāmas kampaņu, bez reāla pamatojuma. Šis jautājums par pensijām, kā jau reklāmai ir jāstrādā ir balstīts uz emocijām. Un ja skatās no emociju viedokļa – pensionāri, kuri dzīvo zem iztikas minimuma, kuri nevar samaksāt no savām pensijām par komunāliem maksājumiem, zālēm. Pensionāri, kuri praktiski nolemti ubadzībai un izmiršanai. No emociju viedokļa es saku PAR PAR PAR!!! Bet… es atraisos no emocijām!

No loģikas viedokļa šie grozījumi ir nepareizi! Jo pavisam primitīvi skatoties, tie paredz atņemt iespējas nākotnei un uzturēt pie eksistences pagātni. STOP! Bez emocijām lūdzu! Nevajag pieminēt nu jau slaveno argumentu – “Un ko tad? Ar ragaviņām uz mežu!?”. Tās ir emocijas. Bet no loģikas – skarbas un nežēlīgas – JĀ ar ragaviņām un uz mežu, lai izdzīvo jaunie!

Es atceros savu vecmāmiņu, kas nu jau ir mirusi. Viņa gadiem atlicināja no savas pensijas kripatiņas, lai man atstāt mazo mantojumu – 100Ls depozītā. Kas man tie 100Ls? Es nedēļā notērēju vairāk! Un kas viņai šie 100Ls? Nenopirktā maizīte ikmēnesi, ietaupījums uz zālēm…

Jautājums – kāpēc??? ………… Mana vecmāmiņa bija gudra. Viņa zināja, ka viņas laiks ir jau pagājis, ir jādod ceļš jaunajiem, jo viņiem pieder nākotne. Un es zinu, ka ja būtu jāizvēlas – viņa pati nedomājot iekāptu ragaviņas un uz mežu manis dēļ – nākotnes dēļ. Un kad es būšu vecs un man būs jāizdara šāda izvēle, es arī nešaubīšos.. Tā ir loģika, kaut arī emocionāla.

Lai piedod man visas Latvijas vecmāmiņas un vectētiņi par šiem vārdiem. Es zinu, ka tas nav godīgi! Tas nav pareizi un tas nav cilvēcīgi, kādos apstākļos Jums jādzīvo! Bet šis referendums nav, lai padomāt par Jums un uzlabot Jums dzīvi. Šis referendums ir populisms un ņirgāšanās par Jums un par visiem pārējiem. Emocionāla reklāmas kampaņa.

Tagad par iešanu vai neiešanu uz referendumu! Pat neskatoties uz to, ka esmu PRET un uz to, ka visefektīvākais veids, kā panākt, lai grozījumus nepieņem ir neaiziet balsot un tādā veidā noraut kvorumu – es iešu un balsošu. Mans gājiens būs balsošana PRET šo reklāmas kampaņu un PAR demokrātiju. Lai arī demokrātija nav perfektākā sistēma, bet tā noteikti ir labāka par pašreizējo lēmumu pieņemšanas sistēmu Latvijā. Un ja, pateicoties manai balsij, būs kvorums, kurā vairākums nobalsos PAR – es pieņemšu un piekritīšu balsojumam, jo tas būs manas tautas lēmums. Lai arī es esmu mazākumā – bet tauta sakā – VAJAG, tad iespējams es savos uzskatos kļūdos!

Skaļi, patosi. LAI!

4 Responses to “Pensiju referendums”

 1. Un jā!

  Ja referenduma rezultāts būs pozitīvs – saeimai jāatkāpajas un ja neatkāpsies – jāiet piketēt!

 2. Jaa, mana omite ari man suta veljoprojam katru dzimshanas dienu pa piecitim! Lai gan man vajadzetu vinjai sutit pa piecitim!

  Citreiz isti nesaprotu, kadel tik radikali vecakus cilvekus uzskata par mazak “derigiem” nekaa jaunus. Labi, jaa, jaunajiem visa dzive prieksha, visi varti valja utt! Bet vecais ir bagats ar vertibam – zinashanam, pieredzi, tomer nodzivot gandriz gadsimtu shaja pasaule nav joka lieta! No vinjiem butu daudz ko panjemt intelektuali… Protams, jaa, daudzi no vinjiem tikai runa par to ka sap kaja, ka sap roka, un sezh uz solinja visu dienu :) bet ja macetu pajautat, vinji zinatu stastit daudz interesantakas lietas..

  Es dzirdu pa televiziju sakam: “Ši bija Latvijas tragiskaka autobusa avarija un mira daudz cilveku! Pats skumjakais ka visi tie bija jauni cilveki! ” Ja tie butu veci cilveki, tad neteiktu: “Pats skumjakais , ka tie bija veci, dzivesgudri cilveki!” kapec ta? vecie jau ar vienu kaju kapaa taa pat, vai ne? :)

  Saja gadijuma protams butu stulbi, ja visu atdotu pensionariem un piegreiztu budzetu jaunajiem..

  Citreiz liekas, ka stulbi ir vispar dzivot sheit!

  Labi, jaiet paest brokastis :)

  Sveiciens Omitei! ;)

 3. “o jā. tev noteikti pilnīga taisnība. jābalso pret!!!! tad mums jaunajiem vecumdienas garantētas pārpilnā bagātībā.” esi tak reāls. tā nelielā naudas summa ko pieliks pensionāriem tiešām viņiem varētu kaut nedaudz arī palīdzēt. tā kā inflācija vēl joprojām ir diezgan augsta Latvijā, viss kļūs vēl dārgāks, un jaunajai paaudzei tie sūda daži lati neko daudz nedos. ja tomēr notiks brīnums, un Latvijas ekonomiskais stāvoklis strauji celsies, pietiks nauda arī normālām jaunās paaudzes pensijām, bet, ja tomēr nē (kā arī drīzāk būs), pensijas tik un tā būs zemas.

 4. thumbs up.

Leave a Reply