Blog Action Day 2009

Blog Action Day 2009 ir nebijis notikums, kas apvieno visas pasaules blogerus vienā kopējā idejā un mērķī. Tā ir konkrēta diena (15. oktobris), kad visi, kam ir savs personīgais blogs, tiek aicināti tajos rakstīt un aicināt uz diskusiju par globālā svarīguma tēmu Klimata Izmaiņas (Climate Change).  Blog Action Day 2009 būs visu laiku lielākais sociālais pasākums webā. Viena diena. Viena tēma. Tūkstošiem balsu.

Te daži piemēri par ko varētu rakstīt:

  • Tehnoloģiju un biznesa blogi varētu rakstīt par inovācijām un gadžetiem, kas saistīti ar tīro enerģiju. Hibrīda auto, eko-mājas, saules baterijas uz jumtiem, vēja ģeneratori pagalmos un citas interesantas un aizraujošas nākotnes un mūsdienu tehnoloģijas.
  • Aktīva un stilīga dzīvesveida blogi varētu rakstīt par to kā klimata izmaiņas ietekmē mūsu veselību un mūsu bērnu nākotni. Aktuālās tēmas – kā dzīvot zaļi un kāpēc tas ir forši.
  • Bezpeļņas organizāciju un politiskie blogi varētu rakstīt par to, kā klimata izmaiņas un dabas resursu pārdale ir saistīti ar starpvalstu politikas un iekšpolitikas lēmumiem. Naftas kari, politiskās un ekonomiskās ietekmes zonas, pasaules līderu attieksme pret tīro enerģiju, ikdienas vēlētāja spēja ietekmēt politiskus procesus u.t.t.
  • Dizaina blogi varētu rakstīt par jaunākiem trendiem eco-friendly dizainos.
  • Ceļojumu blogi varētu rakstīt par vietām, kuras ir vērts apmeklēt, lai redzētu, kā klimata izmaiņas reāli ietekmē pasauli. Kā arī aicināt ceļot uz valstīm, kuras rūpējas par globālā klimata aizsardzību.

Un ja tev nav sava bloga, tu vienalga vari piedalīties:

  1. Piereģistrējies 350.org lai piedalītos offline International Day of Climate Action: www.350.org
  2. Pievienojies cīņai par klimata taisnību un palīdzi uzbūvēt visu laiku lielāko cilvēku pulksteni, kas attēlo klimata krīzes steidzamību: www.timeforclimatejustice.org
  3. Pievieno sevi Vote Earth kartē un ielādē fotogrāfijas, zīmējumus un weblinkus, kuros attēlota pasaule, kādu tu gribi redzēt nākotnē: www.earthhour.org/home
  4. Apmeklē online izstādi 100 vietas kuras atcerēties pirms tās izzūd (100 Places to Remember Before they Disappear: www.100places.com

Un protams IZPLATI ŠO ZIŅU TĀLĀK! Piemēram, Twitterī.

Oficālā mājaslapa:  http://www.blogactionday.org/

- – - – - – - – - – -
pieraksties uz emuars.lv ziņām uz RSS vai E-pastu vai arī seko man Twitter mikroblogā

- – - – - – - – - – -
lasi līdzīgus ierakstus

Es piedalos! Un tu?

One Response to “Blog Action Day 2009”

  1. [...] Blog Action Day 2009 [...]

Leave a Reply