CellXL – likumīgie krāpnieki

Krāpnieki un kā pret viņiem cīnīties. Beidzot efektīvs likumīgs veids šo kantori nolikt pie vietas.

Atkal un atkal, jau vairākus gadus pēc kārtas cilvēki iekrīt vienā un tajā pašā slazdā, ko izlicis Izraelā reģistrētais uzņēmums: “Aspiro Latvia” SIA

“Aspiro Latvia” SIA
Reģistrācijas numurs: 40003558745
Adrese: Rīga, Kalnciema iela 33-4
Tālrunis: +371 29520474, +371 67226177, +371 67049904
Fakss: +371 67226176

… kam pieder mobilās izklaides satura portāls. Portāls gan nav viņu galvenais ienākumu avots, galvenais avots ir abonēšanas maksa, kuru tukstošiem cilvēku viņiem maksā ikmēnesi paši par to nemaz nenojaušot.

Scenārijs ir banāls. Cilvēks ierauga baneri “Pārbaudi savu IQ” vai “Uzzini savu nāves dienu“, vai “Mīlas tests“, uzklikšķina, aizpilda testu un… lai uzzinātu rezultātu, jāievada savs mobilais numurs. Nabadziņš nenojauš, ka tajā brīdī, kad piereģistrē savu telefona numuru, viņš pa 2Ls nedēļā sāk abonēt informatīvās SMS. Jā! Pie mums likums atļauj iekasēt no abonenta ne tikai par sūtīto maksas SMS, bet arī par saņemto (daudziem tas šķiet absurdi).

Par šo uzņēmumu un viņu krāpniecisko biznesu ir neskaitāmi raksti interneta blogos, video sižeti ziņu raidījumos un iesniegumi PTACā, bet nekas nemainās, jo katru likumu var apiet ar līkumu un varas iestādes neko izdarīt nevar.

Šodien pat atkal sižets LNT ziņās (skatīt 17:24 minūti) par kārtējo piekrāpto, kas neveiksmīgi meklē taisnību. PTAC māj ar galvu, mobilie operātori strupi atbild – viss ir likumīgi.

RISINĀJUMS:

Likuma, kas šiem krāpniekiem aizliegtu maldināt cilvēkus un izkrāpt no viņiem naudu pagaidām nav. Var protams aizdoties uz augstāk minēto adresi un izdauzīt viņiem kantorī logus vai uz ielas piekaut šīs SIA mazo bosiņu – Mārtiņu Labānu, bet tas viss ir pret likumu un tā darot tu pats esi noziedznieks. Tomēr risinājums ir.

Klientu pievilināšanai Aspiro ļoti aktīvi reklamējas internetā. Pārsvarā reklāmas atrodas kontekstuālās reklāmas tīklos, kā piemēram Google Adwords. Šo tīklu mazā nianse ir tāda, ka reklāmdevējs maksā par katru KLIKŠĶI, kas notiek uz viņa reklāmas banera. Tāpēc mans aicinājums visiem apkrāptajiem un tiem, kuri vienkārši nav vienaldzīgi – kad atkal ieraugat baneri “Uzzini savu …. IQ… NĀVES DIENU… MĪLAS TESTU…” vai tamlīdzīgu reklāmu – KLIKŠĶINIET virsū! Jo biežāk, jo labāk! Katrs klikšķis krāpniekiem izmaksās no 3 līdz 10 santīmiem.

Uzmanību! Uz vienu baneri klikšķini ne vairāk kā vienu reizi pēc kārtas, jo pretējā gadījumā, tas var netikt ieskaitīts. Tomēr, ja ieraugi šo pašu baneri citā web-lapā vai pēc kāda laika pārtraukuma, tad gan atkal vari klikšķināt.

Un vēl! Propagandē šo ideju tālāk – jo vairāk cilvēku klikšķinās uz viņu baneriem, jo lielāki izdevumi SIA ASPIRO. Tikai, protams, nevajag pildīt tos testus un reģistrēties, piektiek tikai uzklikšķināt uz reklāmas.

Ja esi twitterī, tad retwīto šo ziņu. Tas ir legāli, tas nav aizliegts, tas ir tik pat “taisnīgi” kā Aspiro darbība.

P.S. vēl raksti par šiem pašiem krāpniekiem.

http://blogi.nozare.lv/kaza/2009/11/10/cellxl-puskrapnieki-no-kuriem-jauzmanas/

http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/lasitaji_raksta/parbaudi-savu-iq-un-skiries-no-diviem-latiem-nedela

http://cellxl.blogiem.lv/

http://antireklama.lv/lv/cellxl/

http://www.sudzibas.lv/complaints/httpwwwcellxllv-c6911.html

http://www.buzz.lv/personas/latvijas-politiki?o=9&op=141

15 Responses to “CellXL – likumīgie krāpnieki”

 1. Nu, ja jau cīnās pret krāpniekiem, tad, lai būtu godīgi, jācīnās pret visiem, arī pret draugiem.lv un viņu Iphone “biznesu” (Agris Tamanis tandēmā ar Mārtiņu Grandānu, sk., piemēram, http://ilzea11.blogspot.com/2010/02/kas-maksa-par-bezmaksas-informaciju.html )
  Tikai, tā kā draugiem.lv pieder gan portāls, gan banneri, tad tā klikšķināšana jau diemžēl tikai pārcels naudiņu no vienas draugiem.lv kabatiņas uz otru. Bet vēl jau paliek arī reklāmas citos portālos.

 2. Vai vienā brīdī google drīzāk nesāks interesēties par kautkāda portāla, kurā notiek klikšķināšana, saistību ar “uzkačātajiem” klikiem ? Ir pieredzēts, ka ja atkārtojas kautkādas zināmas IP, tad google vienkārši atslēdz savus Adwords pakalpojumus resursam. Es, protams, varu kļūdīties, tomēr ja tā, tad pa lielam. ievērojamu kaitējumu var sagadāt kādam no portaliem/ majaslapām. Tas nozīmē – viņiem Google atņem iiespēju publicet savas reklāmas + nosvilst visa nopelnītā naudiņa. Bet visumā man ideja patīk – ja man nav taisnība par google, tad tiem džekiem satecēs labs rēķins ;) :D

 3. nozhelojami cilveki, nozhelojams binzess, un nozhelojama likumdoshana. bet uz vinu banerishiem gan turpmak paspaidishu, kaut ari ieguvejs no ta nebus neviens ;)

 4. es tā regulāri daru. iespēja atbalstīt arī resursa īpašnieku. :]

 5. He he, labs piemērs kā kontekstuālā reklāma “backfires” uz pašu reklāmdevēju

 6. Mans dzirdēja ka google šiem ir pieteicis karu – tāda tipa lapām, bet nu vēl turās :)

 7. Ar šiem mūdžiem vajadzētu cīnīties daudz radikālāk. Esmu pats uz tādām herņām iekritis (ak, mans naivums!) Taču atbilde sekos.

 8. Kas, jums galva nestrādā? 50 dažādas vēstules uz googlu par scamu, un viņi tur vairs nevarēs reklamēties nekad. Klikšķinātāji, ibio…

  https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=en&answer=18386

 9. mobilie operatori ir kretiini – vinji vareeja peec nokluseesanas aizliegt un bez speciaalas lietotaja veelmes neveert valjaamaksas pakalpojumus.

  vai arii aizveert visiem aspiro klientiem un atveert tikai tiem kuri pieprasiis.

  bet to jau vinji nedariis jo puse no naudinjas aiziet vinju kabataas. kroplji mobiilo operatori!!!

 10. Es izdarīju vēl viltīgāk:) Aizpildīju testu un kā telefona nr norādīju 29520474 :D

  ZB šie čakarētāji….

  Bet jā – mob telefonu operatoriem būtu jāpiedāvā bez maksas atslēgt visus paaugstinātās maksas pakalpojumus.

 11. Man atnaca pie uzņēmuma rēķina + 10Ls par šīs kompanijas “pakalpojumiem”, aizsūtijus savam operatoram iesniegumu ar ultimātu, ja nesamazinās rēķina summu par 10ls, tad mēs viņus pametam:)

 12. Kāds varētu uzrakstīt, vai izdevās atgūt naudu no operatora, vai nē, arī? Saņēmu rēķinu, kur šitam prikolam pieskaitīti 15ls. Lai gan atslēdzu ar STOP nekavējoties, kad tas viss sāka likties aizdomīgi. Īszinas nepienaca, bet naudu turpināja atvilkt 6mēn. Sakumā, pa vienai vai divām, tā, it kā čekotu, pamanīs vai nē, tad ureiz jau desmit sms, kas ir 15ls! Aizgāju uz tele divi, lai atslēdz paaugstinātās īsziņas. Tikko apskatījos tekošo bilanci, tur jau ir 3LS atvikti! Es ceru,ka atslēgšana darbojas momentā, vels parāvis! Vispār, gribas aiziet no teles. Iesaku visiem atslēgt paaugstinātās īsziņas!!! Vai kāds ir reāli dabūjis naudu ATPAKAĻ?!

 13. Ja saklikšķinās par daudz, google vērsīsies pret attiecīgās lapas un adsense konta īpašnieku, vnk. ņems un nobanos. Tikai sliktu izdarīsiet ar to.

 14. Uzrakstīju pretenziju tele2, kā to paredz līgums, ka apstrīdu pēdējo trīs mēn rēķinus. 10dienu laika jādod atbilde. Tas viss, protams, pec zvanīšanās un skaidrošanas, kur viņi palagus sasūta pēc tam utt., ka ir tikai pakalpojuma sniedzēji. Zvana, prasa, vai esmu saņēmusi tel., pa kuriem var bloķēt šos “pakalpojumus”. Teicu, ka nobloķēju tās īsziņas uzreiz, tas viņa atkal gribēja to penteri par starpniecību un bla bla, tad pasaka ir pārrēķinājuši vienu mēnesi, jo viņiem esot par tiem sniedzējiem (cellxl) ziņas par nelikumīgām darbībām, bet par otri IQ neesot! Kkā nepaprasīju, kādas tieši ir šīs nelikumīgās darbības un kā atšķirās no iq testiem! Sanāk, ka es tos testus esmu pildījusi 20x, vai vairāk! Bezjēdzīgi, viņa nezin, ko teikt, ja paprasa kko, kas neļauj liet to “tikai tele2 starpniecība”, “pakalpojuma sniedzējs”. Rakstiet pretenziju!

 15. laba informācija

Leave a Reply