Saeimas matemātika

Veicu nelielus matemātiskus aprēķinus par to kā teorētiski var izskatīties mūsu nākamā Saeima.

Sākumā grafiks, kas parāda vispārīgo balsu sadalījumu pēc vēlēšanām:

Mandātu sadalījums

Spriežot pēc tagadējām runām un vispār loģikas un iepriekšējās pieredzes, tad visdrīzāk mūs sagaida Saeima, kuras sastāvā ir Vienotība, ZZS un TB/LNNK/VL ar Dombrovski priekšgalā:

Mandātu sadalījums

Pastāv teorētiskā iespēja, ka koalīcijā netiek paņemta Tēvzemiešu un Vislatviešu apvienība, jo arī bez viņiem ir kvorums:

Mandātu sadalījums

Otrais teorētiskais scenārijs, kas ir mazāk ticams, bet ne izslēdzams ir Saskaņas Centra vienošanās ar ZZS un PLL – visdrīzāk ar Lembergu priekšgalā, jo tas varētu būt racionālais iemesls, kāpēc ZZS būtu gatavi iet kopā ar krieviem. Tiesa gan, Zatlers ir solījis neapstiprināt premjera kandidātu, ja viņš ir kriminālā vajāšanā! Bet nu matemātiski tas ir iespējams:

Mandātu sadalījums

No šī grafika ir atvasināms arī variants, kurā PLL netiek pie varas. Šis pat ir nedaudz ticamāks, vienīgi ja PLL nekļūst par nosacīto starpnieku starp Rietumiem un Austrumiem:

Mandātu sadalījums

Un visbeidzot matemātiski pastāv iespēja, ka abi vēlēšanu līderi vienojas par kopdarbu Saeimā un veido Vienotības un SC koalīciju. Tiesa, rodas jautājums, kāpēc gan viņiem tas būtu jādara?

Mandātu sadalījumsLūk tāda matemātika. Precīzi zināms 2. oktobrī.

- – - – - – - – - – -
pieraksties uz emuars.lv ziņām uz RSS vai E-pastu vai arī seko man Twitter mikroblogā

- – - – - – - – - – -
lasi līdzīgus ierakstus

One Response to “Saeimas matemātika”

  1. Pašlaik viss ticamākais ka Vienotība + ZZS, bet domaju ka SC nevajadzētu atmest, jo viniem ir liels atbalstītaju pulks. Bet pēc viņu izgājieniem, pēc uzzinatajiem rezultātiem man nekāda cieņa pret viņiem nav.. Un dzīrdēju kā Krievijā teica par to ka LNNK tikuši ievēlēti, ka dēļ viņiem ir apdraudēta Zatlera viesošanās Maskavā-totals SVIESTS.

    Prieks par tiem Latviešiem, kas aizgaja un nobalsoja par Vienotību un ZZS, pēc rezultātu uzzināsanas bija pacelājošs noskaņojums.

Leave a Reply