Publiska vēstule Satiksmes Ministrijai

Sveiki.

Man ir jautājums par Latvijas Pasta pakalpojumu tarifiem.

Kad tika pieņemts jauns likums par PVN piemērošanu pasta sūtījumiem no ārzemēm, kuru vērtība pārsniedz 10Ls, vai tika ņemts vērā arī tas, ka pēc esošiem Latvijas Pasta pakalpojumu tarifiem, par to lai samaksātu šo nodokli klientam ir jāmaksā vēl papildus LP noteiktā maksa 1Ls? Vai tika domāts par šādas pakalpojuma maksas adekvātumu attiecībā pret sniegto pakalpojumu?

Piemēram, man šodien bija jāizņem paciņa ar sūtijumu no Honkongas, kuras vērtība bija 10,19Ls, par ko tika piemērots 22% PVN – 2,24Ls, bet lai es varētu samaksāt šo PVN, man bija jāsamaksā vēl papildus 1Ls LP pakalpojuma maksu.

Ņemot vērā, ka man, pirmkārt, nav alternatīvu, kā nomaksāt PVN par sūtījumu (monopolstāvoklis), otrkārt, šis maksājums nav manis noteiktais un izvēlētais, bet gan valsts uzliktais apgrūtinājums, treškārt, faktiskais darba apjoms pret pakalpojuma maksu nav adekvāts, tad rodas jautājums, vai šāda situācija nav gadījumā radusies pavirši izvērtējot likumu izmaiņas (netika prognozētas pieņemot likuma grozījumus par PVN piemērošanu pasta sūtījumiem) un vai šī situācija veidota domājot par manām kā pilsoņa interesēm un tiesībām saņemt no valsts iestādes kvalitatīvus un adekvāti novērtētus pakalpojumus?

Ar cieņu,

Maksims

10 Responses to “Publiska vēstule Satiksmes Ministrijai”

 1. Atbilde tev nepatiks, bet tu velti cepies. Pastam nav pienākums nomaksāt un administrēt PVN nodokli, tas to dara pakalpojuma kārtā. Tas ir valsts uzņēmums, bet ne valsts iestāde, un tai nav pienākums tev sniegt par brīvu šo pakalpojumu. Turklāt PVN pasta sūtijumiem ir ES likumdošana, nevis vietējo izdomāta jauna stulbība.

 2. testa koments

 3. Sanāk vispār neizdevīgi sūtīt – pasta izdevumi + pvn + mistiskai lats :D

 4. Nē, neviens nav domājis par tavām interesēm, bet gan par to, lai būtu iespējams iekasēt no tevis papildus nodokli, un tev “aplauzt” šo burvīgo iepirkšanos HonKongas lētajos veikalos, lai birokrātija šajā valstī varētu netraucēti tupināt zelt! :flag_lv:

  Kamēr cīnījos ar “aizpildi visus laukus” monstru, kāds jau paspēja iemest, ka tas ir ES likums, ne vietējais… ai nu tad neko, aizmirsti vienkārši! :D

 5. Tā tas ir pieņemts līdz šim, bet tas nenozīmē, ka tā tam ir jābūt. Lai viņi tur augšā kļūst radošāki un domā līdzi!

  Kāpēc nevar iedziļināties un atrast LOĢISKU risinājumu? Nevis tupa pacelt vai pieņemt jaunu nodokli – gan jau būs labi!

  Pārāk bieži nākas saskarties ar visādiem lēmumiem, kas ir pieņemti stand-alone, nedomājot, kā tas ietekmēs saistītos procesus.

  Simts punkti tiem lēmumu pieņēmējiem nevienā mirklī pat neienāca prātā pamodelēt dažādas variācijas, kas notiks, kad tiks ieviestas izmaiņas… un pat ja ienāca, tad noteikti attieksme bija – ai pofig, paši vainīgi. Šis ir attieksmes jautājums.

 6. Runa šeit nav par PVN piemērošanu, bet gan par blakusefektiem, ko tas viss radīja. Tai skaitā arī haosu muitas deklarēšanas procesā….

 7. [...] This post was mentioned on Twitter by Didzis Kozlovskis, Eliks and others. Eliks said: @RealRupucs šorīt saskāros ar to pašu. Nosūtīju SM vēstuli http://ej.uz/ugwu varbūt aizsūti arī tu? [...]

 8. Ja domu paturpina, tad to pašu var attiecināt uz jebkuru nodokļa iemaksu. Piemēram, pērkot tai pašā pastā ziemassvētku atklātni ir jāmaksā PVN, bet tā kā valsts uzņēmuma uzdevums nav administrēt šo PVN iekasēšanu, vajag uzlikt vēl 1 Ls komisiju par jebkuru pirkumu.

  Tas protams ir absurds, jo ja arī ir kādas administrēšanas izmaksas, tad ir jābūt pamatojumam, kāpēc tās ir tieši 1 Ls? Valsts kontrole piekasījās pat CSDD, ka, lūk, ne visi pakalpojumi ir atbilstoši pašizmaksai. Nu tad, lai papurina to pastu arī.

  Lai gan protams, 1 Ls ir vēl ļoti lēti salīdzinot ar tiem 10 Ls, kas būtu jāmaksā, ja mēģinātu atmuitot šo mazo paciņu lidostā. Bet lielāks absurds jau nenozīmē, ka mazāks absurds vairs tāds nav.

 9. kāda vēl ES likumdošana? nav tā citās savienības valstīs!

 10. Valsts pienākums pildīt valsts kasi. To tad tas arī dara. Nekādi citi apsvērumi valsts iestādes neinteresē. Tā tas ir ierakstīts jebkurā LV likumā. Smieklīgi, ka tavs aicinājums nodokļa iekasēšanu racionālāku un saprotamāku, var būt traktēts, kā aicinājums pretoties valsts iekārtai.
  No praktiskā viedokļa, 1 Ls mazākā bēda, neka ja tu mēģinātu maksāt nodokli citās vietās.
  Principā tādu stulbu likumdošanas aktu ir pilns, bet to izmaiņa nav valsts pārvaldes mērķis.
  Mēģināt izmainīt šo kārtību nav iespējams no ārpuses. To var izdarīt tikai esot pie varas.
  Vienkārši man ir pārāk liela pieredze mēģinājumos mainīt kaut ko valsts attieksmē pret iedzīvotājiem.

Leave a Reply