Par ko balsot?

Par ko balsotŠogad esmu daudz kūtrāks uz aģitēšanu, jo īstenībā redzu, ka labais uzvar :) Un ja jau labais uzvar, tad smagā artilērija vairs nav tik nepieciešama. Tomēr, pie vakardienas draugu pasēdēšanas neizbēgami uzpeldēja jautājums “Par ko balsot?”

Lūk mana atbilde:

Apskatīsim iespējamās nākamās saeimas kombinācijas. Pēc reitingiem vēlēšanu līderis ir Saskaņas Centrs. Tad seko Zatlera reformu partija un Vienotība (kurš pēc kura atkarīgs no reitingu devēja). Tālāk seko Zaļie un Zemnieki un Lemergs un virs barjeras reitingus noslēdz Visu Latvijai / TBLNNK.

Ja man jautā, es zinu, ka negribu redzēt nākamajā koalīcijā Saskaņas Centru. Lai cik skaists un inteliģents neizskatītos Ušakovs, pārējā SC masa ir diezgan urlīgs rajona kontingents. Viņu nostāja pret latviešu valodu un identitāti ir maigi izsakoties bīstama mana bērna latviskai nākotnei. Nē es neesmu nacionālists, vienkārši mana valsts un mana tauta man vēl kaut ko nozīmē.

Otra partija, kuru es negribu redzēt saeimā ir ZZS. Paldies par to Lembergam, ar savu ākstīšanos LNT pirktajos raidījumos, plakātu iekodētajos ziņojumos, sazvērsetību teoriju kalšanās un galu galā tiesvedībās. Lemberg, es neesmu lauku pāķis, un mani neuzrunā pāķīga runāšana un uzvešanās.

Un ar to mans negatīvais partiju saraksts beidzas.

Ko mēs zinām par koalīcijas variantiem:

1. ZPR neies kombinācijā ar ZZS, jo Zatlers pateica stingru nē oligarhiem, tai skaitā Lembergam

2. Vienotība neies kombinācijā ar SC, jo vēlēšanu līderis diezvai atzīs Vienotības uzstādītās prasības par latviešu valodu un identitāti

3. Visu Latvijai neies kombinācijā ar SC. Bez komentāriem :)

Tātad pēc visas loģikas pēc vēlēšanām mums būs divas koalīcijas kombinācijas:

SC + ZZS pret ZPR + V + VL

Varbūt teorētiska kombinācija V + ZZS + VL, bet maz ticami, ka Vienotība Zatlera vietā izvēlēsies Lembergu

Varbūt teorētiska kombinācija SC + ZPR, tomēr arī te gribas ticēt, ka Zatleram vairāk simpatizē Dombrovskis nekā Urbanovičs

Tātad, sausais atlikums – jābalso tā, lai partiju kombinācija ZPR + V + VL/TB/LNNK saņem 51+ pārstāvniecības saeimā. Tāpēc mana atbilde uz jautājumu “Par ko balsot?” ir par vienu no šīm partijām.

Subjektīvi ieteiktu balsot par Vienotību, lai tai joprojām ir pārsvars un tā var virzīt par premjeru Dombrovski. Manuprāt, labākais ministru prezidents, kāds mums ir bijis.

P.S. Kristovski gan svītrojam ārā :D

PAPILDINĀJUMS!

Nu paskat, dienu pēc šī raksta uzrakstīšanas, manā paskastītē iekrita reklāmlapiņa ar ļoti līdzīgu domu. Malači!

http://www.balsoparlatviju.info/kandid257ti.html

One Response to “Par ko balsot?”

  1. nu ko… neskatoties uz dažām ķibelēm ar ZPR un SC, tomēr gala rezultātā viss sanāca kā vajag!

    Nu mums būs jauna koalīcija ZPR + V + VL/TB/LNNK.
    Šleseram kaput, Šķēle pašlikvidējās, Lembergs dziļā opozīcijā, bet kremlis zaudējis kauju (karš vēl turpināsies)

    Novēlu Vienotībai, kurai pateicoties koalīcijā nebūs putina smakas, beidzot izplest spārnus un sakārtot Latviju tā, lai pat krievvalodīgajam pēc 3 gadiem nebūtu vairs iemesla atdod savu balsi par saskanīgajiem nacionālistiem – manipulātoriem.

    P.S. Un jā – Kristovskis un Štokijs arī ir zem svītras. Tas priecē! Viss notiek, kā tam jānotiek. Saeimas atlaišana attaisnoja cerības :)

Leave a Reply