Melu laikmets

Mēs dzīvojam absolūtā melu laikmetā. Mazie meli, lielie meli, meli idejas vārdā, meli naudas dēļ, meli sauzdzējošie, meli pašam sev.

Meli ir norma. Ziņu portālam skaitās normāli klikšķu vārdā uzpūst sensāciju, piefantazēt, piemelot (nedaudz). Politiķis bez meliem vispār ir nekonkurētspējīgs. Publisko attiecību speciālisti ar to vien nodarbojas, kā maskē melus skaistos vārdos. Reklāma melo atklāti, bet cēli – tā ir melu māksla saproties.

Tirgus tante samelos, ka prece ir svaiga. Autobusa šoferis samelos, ka atbrauks laikā. Taksists samelos, ka aizvedīs pa tuvāko ceļu. Drēbju veikals samelos, ka iedos ļoti izdevīgu atlaidi. Baznīcas kungs samelos, ka pie viņa var izpirkt grēkus (par zināmu samaksu). Kaimiņš samelos, ka nezin, kur ir tava sniega lāpsta, bet brālēns samelos, ka mīlēja mirušo tēvoci vairāk, kā tu un tāpēc viņam vairāk pienākās no mantojuma pīrāga.

Pilnīgi normāli skaitās neatzīties melos, kamēt nav pierādīts pretējais. Tas pat ir apsveicami. Godprātīgi atdzīties savos melos skaitās lūzerisms. Vienmēr melus var kaut kā attaisnot. Sliktākajā gadījumā var pateikt – JĀ JŪS PIERĀDĪJĀT, ES MELOJU, BET JŪS ARĪ MELOJAT!!! Un tas skaitīsies pareizi, tas attaisno manus melus. Jo visi melo!

Tagad mums melo, ka krievi un latvieši ienīst viens otru. Melo, ka autortiesību aizsardzības likums mūs no kaut kā aizsargā. Melo, ka uzkostais ābolītis padara cilvēkus laimīgākus. Melo, ka Irānā ir kodolieroči, tāpēc jāpaceļ benzīna cenas (katram gadījumam). Melo … melo … melo …

Arī paši sev mēs melojam. Melojam, ka esam brīvi, melojam, ka mīlam vai ka esam uzticīgi. Melojam, ka zinam, ko mums vajag. Melojam, ka mēs izdaram paši savu izvēli.

Un pats galvenais, ka mēs tiem visiem meliem arī ticam.

Un tagad uzmanību – es Jums atklāšu patiesību par meliem. Atceraties šos divus melu pamatlikumus, katru reizi, kad kaut kam noticat.

1. Cilvēki tic tam no kā viņi baidās (baidās, ka tā var izrādīties patiesība)
2. Cilvēki tic tam, kam viņi ļoti grib noticēt.

Ja kāds Jums kaut ko stāsta un Jūs tam noticat, un tas iekļaujās vienā no šiem likumiem – tie ir meli.

Melojiet mazāk un pasaule kļūs tīrāka.

3 Responses to “Melu laikmets”

  1. laikam kāds Tev baigi samelojis ja reiz pat ieblogoji ;)

  2. Labi sarakstīji, iedvesmojoši. Tikai .. vai nav tāpat kā ar dubļiem : kad skati tos uz sava bikšu atloka vai zābaka tie ir dubļi, un arī tikai tamdēļ, ka nonākuši uz tava zābaka/ bikšu atloka :) Bet visādi citādi – parasta zeme :)

  3. Guigo, es katru dienu ciešu no meliem.

Leave a Reply