Huawei E5573s mobilais rūteris

Šoreiz man uz testu ir ienācis Bites veikalos nopērkamais mobilais wi-fi hot-spot rūteris. Kas tas tāds? Galvenā funkcija ko pilda šī mazā ierīce ir mobilā interneta signāla pārveidošana par wi-fi signālu, tā lai to varētu izmantot ierīcēs, kuras, piemēram, nevar pieslēgties pie mobilā interneta. Pieņemsim, Tev ir laptops, kas spēj internetu uztvert tikai caur vadu vai wi-fi signālu un Tu atrodaties vietā, kur šāda signāla nav. Ar šo ierīci un SIM karti, kura nodrošina mobilo internetu, Tu varat pieslēgties pie mobilā interneta caur wi-fi.

Huawei

Ir viena situācija, kurā es pats bieži izmantoju šādu ierīci un iesaku arī citiem. Tas ir brauciens uz ārzemēm! Shēma ir vienkārša – ņemam līdzi mobilo rūteri. Tas aizņem ļoti maz vietas, tas ir apmēram cigarešu paciņas izmērā, un to var ielikt bikšu kabatā vai mugursomā. Pirmais ko darām ārzemēs, atrodam vietējā mobilā operatora veikalu un nopērkam tur vietējo SIM karti, kurai ir mobilā interneta pieslēgums.

Atkarībā no valsts, ir dažādi procesi un iespējas, kā tikt pie šādas SIM kartes. Pārsvarā visā Eiropā ir iespējams nopirkt priekšapmaksas mobilo SIM karti, uz kuras pirkuma brīdī ir ieskaitīts kredīts, kuru var lietot attiecīgo laika periodu. Atzīmēšu, ka runa ir par parastu mobilo SIM karti, ar kuru var gan zvanīt, gan sūtīt SMS, gan lietot mobilo internetu.

Zvanīt un sūtīt SMS mums nevajadzēs, mums interesē tikai mobilais internets. Šo kartiņu mēs aktivizējam, noņemam nost visus PIN kodus un ievietojam mobilajā rūterī. No tā brīža mobilais rūteris sāk uztvert vietējā mobilā tīklā internetu un pārveidot to par wi-fi signālu. Tagad Tu, Tavi draugi vai brauciena biedri, jebkurš, ar kuru Tev ir pietiekoši labas attiecības, lai dalītos ar savu mobilo internetu, varat caur wi-fi slēgties klāt rūterim un baudīt lētu internetu jebkur, kur ir pieejama mobilā zona. Tu vairs neesi atkarīgs no viesnīcu wi-fi parolēm vai dārgām rūminga cenām.

Huawei

Es šādu praksi piekopju praktiski katru reizi, kad braucu uz ārzemēm. Nē, šim visam nav nekāda sakara ar interneta atkarību, pietiek ar dažiem iemesliem, kāpēc ir forši, kad svešajā valstī tev vienmēr līdzi ir internets. Viens no tiem tiem protams ir navigācija (piemēram, Google maps), kas ceļotājiem ir baigi būtiska. Ir protams iespēja lietot off-line, kartes, bet on-line kartei vienmēr ir savas priekšrocības, jo bez navigācijas, Tu vari arī pie reizes noskaidrot papildus noderīgu informāciju par galamērķi – piemēram, darbalaiku, ieejas maksas, noslogotību, rekomendācijas, nopirkt biļetes online u.c.

Otrs iemesls ir sociālie tīkli, kuros gribas padalīties ar ceļojuma pārdzīvojumiem un pakomunicēt ar tuviniekiem, kas palikuši mājās. Biznesa cilvēkiem ir arī savi nopietnie iemesli, tā ir piekļuve pie e-pastiem, skype, kalendāriem u.t.t.

Runājot par tarifiem, protams, katrai valstij tie ir atšķirīgi – sākot no 3EUR par 5 GB Krievijā, beidzot ar 30EUR par 1 GB Spānijā, bet labums ir tāds, ka visās attīstītajās valstīs ir diezgan liela mobilo operatoru konkurence, kas nodrošina patīkamas cenas tirgū. Vēl viens labums ir tāds, ka rūteri var izmantot vienlaicīgi vairāki cilvēki, kas nozīmē, ka ja Jūs esat grupa ar ceļotājiem, Jūs varat samesties vienai SIM kartei un visi kopā slēgties klāt pie viena pieslēguma.

Es teiktu, ka pie vienas ierīces var droši slēgties kādi 5 cilvēki un iespējams arī vairāk. Ja to dara saudzīgi, tad arī visi 10. Protams, tādos gadījumos gigabaiti skrien ātrāk un jārēķinās ar lielākām izmaksām, bet kā jau teicu, tas ir daudz lētāk nekā izmantot rūmingu un ērtāk, jo nav jāmaina sava telefona SIM karte un jātērē dārgo telefona elektroenerģiju daloties ar internetu ar citiem.

Runājot konkrēti par šo modeli, tad esmu novērojis, ka pie aktīvas lietošanas Huawei diezgan ātri uzsilst. It īpaši, ja caur to tiek pārsūtīti apjomīgāki dati. Ja modēms atrodas bikšu kabatā, tad uzreiz var sajust, ka kāds caur to sūta bildīti uz facebook, vai skatās youtube video :) Bet tas nav kritiski. Galu galā, ja to iebāž mugursomas kabatā, tad nekādu diskomfortu vairs neizjūt.

Par darbības ilgumu, šīs modelis manu aktīvo interneta lietošanu izturējis precīzi 6 stundas ieslēgtajā režīmā, tāpēc, ja plānojas garāks dienas brauciens pa muzejiem, labi būtu paķert līdzi arī power-banku vai lādētāju, lai vakarā nepaliktu bez svarīgas navigācijas, dēļ kuras vairs nevar atrast ceļu uz viesnīcu.

Uzlādēt ierīci var ar to pašu micro-usb vadu vai lādētāju, ko izmanto mobilajiem telefoniem.

Kopumā, šī ir must-have ierīce visiem ceļotājiem, kuri paši izvēlas savu maršrutu, plāno savu ceļojumu un organizējas. Iesaku :)

Leave a Reply